Вівторок, 05.14.2024, 2:22 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Зориківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 10
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

НАШ МУЗЕЙ

 

Опис оглядової екскурсії 

музею історії сіл Зориківки та Півнівки

Зориківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Міловської селищної ради Луганської області

     

Важливе значення у формуванні почуття патріотизму, любові до рідного краю, національної самосвідомості, толерантного відношення до минулого свого народу належить музею історії сіл Зориківки і Півнівки, який  відкрито у 1988 році при Зориківській школі, на основі матеріалів, зібраних членами гуртка  «Пошук».

Гурток «Пошук»  працює у школі  32 роки.  Організаторами його були  директор школи Медведєва Валентина Григорівна та вчитель  російської мови і літератури  Літвінова Євдокія Матвіївна. 

Сьогодні  члени гуртка  проводять дослідницьку краєзнавчу роботу, поповнюють фонд музею, здійснюють облік музейних предметів, забезпечують їхнє збереження. 

     Музей  відвідують  учні школи, жителі  громади,  ветерани праці, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти, випускники  школи різних років. У музеї проводяться відкриті заходи, оглядові та тематичні екскурсії: «Річниця визволення Міловщини від німецько-фашистських загарбників», «День українського козацтва», «Народні обереги», «Україна – єдина країна», «Тривожні дзвони історії», «Захисники Вітчизни у моїй родині», «Україна неподільна», «Вишиванка – код нації», «Чорнобиль. Як це було?», «Крізь пекло афганської війни», «Діалог поколінь», «Мужність і відвага крізь покоління» та інші.

Шкільний музей співпрацює із Зориківською сільською радою, військово-історичним пошуковим клубом «Плацдарм»,  ветеранською організацією сіл Зориківка і Півнівка.

Експозиція музею  містить  6 розділів, кожен з яких складається з документів, фотографій, експонатів. Всього у музеї  зареєстровано 65 документів, 103 фотографії, 197 експонатів.

Перший розділ - «Українська світлиця»  знайомить відвідувачів   з історією виникнення сіл та  їх розвитком у дореволюційний  період.

За переказами час виникнення  сіл Зориківки і Півнівки відноситься до другої половини XVIII століття.  Засновниками сіл Зориківка та хутора Пєвнєв були козаки Острогозького полку, які оселились у долині річки Комишної. Так за легендами засновником Зориківки став козак Зорик, а Півнівки – козак Півень. Села    входили  до  складу  Старобільського  повіту  Харківської  губернії.

Головної перлиною даного розділу являється експозиція – «Інтер’єр української хати», що є складовою системи національного виховання. У світлиці експонуються речі домашнього вжитку, предмети побуту, знаряддя праці, національне вбрання. Значну частину кімнати займає піч із різноманітним начинням.

Сучасні села Зориківка та Півнівка розташовані  на сході України за 35 км від районного центру Мілове.

Другий розділ – «Славне минуле сіл Зориківки та Півнівки».

У даному розділі можна дізнатися  про неспокійний період історії наших сіл у 20-30-ті   роки,  встановлення радянської влади, створення  колгоспів. Території сіл були поділені на кілька колективних господарств, про що свідчать державні акти та інші речі цієї експозиції.

Значна частина розділу присвячена рокам Другої світової війни.

Мешканці сіл  з перших днів війни взяли участь у будівництві оборонних рубежів. Із сіл Зориківка та Півнівка пішли на фронт захищати свою Батьківщину 537 чоловік, з них 328 не повернулися до рідних домівок.

18 грудня 1942 року стало історичною датою, бо в цей день розпочалося визволення української землі від німецько-фашистських загарбників. Село Півнівка стало першим населеним пунктом, звільненим від фашистів. Епізод зустрічі воїна-визволителя з  жінкою увіковічено в пам’ятнику «Україна – визволителям».

Під час визволення  села Зориківка  загинуло 13 воїнів різних національностей. Вони поховані в братській могилі, за якою ми доглядаємо і прибираємо.

В експозиції шкільного музею знаходиться велика кількість фотографій бійців, фрагменти снарядів, особисті речі, листи, нагороди ветеранів, учасників Другої світової війни.

Третій розділ - «Трудові будні земляків»  описує післявоєнне життя наших односельчан.

У селах з’являються  новобудови: будинки культури,  гуртожиток, їдальня, ряд магазинів, дитячий садок,  школа.  На стендах  у графічному та текстовому варіантах розкрито життя відомих жителів сіл Зориківки та Півнівки: трактористів, механізаторів, лікарів, вчителів, працівників соціальної сфери,  учасників Афганської війни та  гуртка «Пошук».

У четвертому розділі - «Перлини народної творчості» розміщені вироби  учнів школи і жителів сіл.  Серед  виробів  яскраві вишивки, картини, поробки  з дерева та металу, різних технік в’язання, плетіння з бісеру,  стрічок, скульптури. В експозиційному розділі  розміщені роботи Євдокії Ніколайчук,  Дар’ї  Соляник, Лізи  Зіньковської,  Надії і Артема Тугай,  Катерини Ніколайчук, Олександра Вербицького.

Серед учнівських  робіт можна побачити  пасхальне дерево, своєрідний арт-об'єкт, створений  до Великодніх свят. Дерево традиційно оновлюється цікавими писанками, виготовленими працівниками та учнями школи.

Особливе місце у шкільному музеї займає п’ятий  розділ - «Історія нашої школи».  У ньому представлені спортивні досягнення учнів школи різних років. Зберігаються фотоальбоми зі світлинами учнів, дзвоник зі стрічками випускників, розпочинаючи  з 1997 року.

 Оформлено стенди, з яких можна дізнатися історію розвитку та становлення школи, познайомитися з педагогічними колективами, які працювали у різні  роки.   У 1991 році  школа реорганізована у середню. З того часу школу із золотою та срібною медалями закінчили 24 випускника, про що свідчить стенд «Золотий запас Зориківської школи».

Особливу увагу у музеї відведена тематичним виставкам, які присвячені випускникам школи  Лушпі В.І. і  Гармашу Д.В. На виставці розміщенні наукові роботи, фото, особисті речі  випускників.

Лушпа Володимир Іванович - випускник Півнівської школи, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Гармаш Денис Вікторович - учень Зориківської школи,  український футболіста, півзахисник збірної України та київського «Динамо».

Останній розділ  музею  -  «Сучасне життя  сіл Зориківки та Півнівки». Експозиція відображає сучасне життя наших земляків, представлені фото колективів  сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, вокального гурту «Зоряночка», світлини спортивного життя сіл, дня села, свят Масляної, Вишиванки, Великодньої благодійної ярмарки.

Музей історії сіл Зориківки та Півнівки створений з метою вивчення і збереження духовної спадщини рідного краю. Розділи музею презентують яскраві сторінки життя односельчан у різні роки. У музеї працюють екскурсоводи – учні школи.  Відвідувачі можуть  не тільки ознайомитися, а й доторкнутися до забутих обрядів, традицій, звичаїв. Життя школи тісно пов’язане з діяльністю музею. Матеріали експозицій музею учні використовують при написанні дослідницьких робіт.

Віртуальна екскурсіяhttps://drive.google.com/file/d/1dNXqtSoO55YMSnP6Fzonm-8hQkKhC3DT/view?usp=sharing

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz